Obrazki srebrne – stosowny upominek z okazji komunii

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla wszystkich wierzących katolików oraz ich rodzin niezwykle istotne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jaki upominek podarować? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości kościelnej

Oczywiście niezwykle popularnym rozwiązaniem jest kupno ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele krewnych decyduje się, by wręczyć tablet czy aparat fotograficzny. Dziecko może być zadowolone z takiego rodzaju prezentu, ale w momencie, w którym wiele osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być takowych zbyt dużo. Stąd też dobrze jest pomyśleć nieco nieszablonowo i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Świetnym pomysłem będzie na przykład podarowanie różnorakich drobiazgów powiązanych konkretnie z religią oraz wiarą – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Ciekawe są także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest przesadnie robiącym wrażenie upominkiem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystało z rowerów czy aparatów fotograficznych, ale dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo ważne, co przedmioty materialne, są upominki o wymiarze duchowym, które mogą utrzymać nas w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są zatem bardzo dobrym rozwiązaniem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych katolickich wartościach. Będzie później za to wdzięczne. 

Zamieszczono w: Inne