Montaż drzwi wewnętrznych

Czy da się montować drzwi samemu? Drzwi wewnętrzne są w stanie wbudować eksperci, ale jest możliwe również zrealizować pracę własną ręką w mieszkaniu. W jaki sposób to zrobić? Dajemy wskazówki.

Od czego zacząć montaż drzwi?

Zanim zaczniemy założenie drzwi wewnętrznych, dobrze byłoby zaznajomić się z świadczeniem gwarancyjnym. Może się bowiem okazać że ubezpieczenie przynależy do nas jedynie wówczas, jeśli usługa będzie montowana z udziałem wykwalifikowanym specjalistom. Nie należy także inicjowania montażu podczas gdy w lokalu nie ma jeszcze ułożonych posadzek.

Wówczas gdy mamy w planach przytwierdzać drzwi wewnętrzne z oprawą należy upewnić się, czy jesteśmy w posiadaniu całego zbioru. Oprawy pozostają jako złożone niezmiennie z trzech części. Trzeba wszystko zintegrować. W odwrotnej okoliczności nie umiemy poprawnie uczynić naszej pracy.

Co będzie potrzebne?

Początkowo trzeba uszykować składowe ramy, które są nam niezbędne. W dalszej kolejności montujemy wszystkie elementów oprawy – wykonujemy to przy użyciu kleju, albo sprzączek i krętów. W dalszej kolejności wstawiamy ościeżnicę we właściwe miejsce w elewacji. Należy pozostawić szczelinę która będzie równała się 1-2 cm. Pomiędzy elewacją a oprawą należy wstawić zrobione z drewna części. Ościeżnicę powinno się przymocować do otworu drzwi wewnętrznych. Na koniec montujemy okładki .