Montaż drzwi wewnętrznych

Czy da się montować drzwi samemu?

Drzwi wewnętrzne są w stanie wbudować eksperci, ale jest możliwe również zrealizować pracę własną ręką w mieszkaniu.W jaki sposób to zrobić? Dajemy wskazówki.

Poczytaj też: drzwi wewnętrzne Bydgoszcz

Od czego zacząć montaż dzwi?

Zanim zaczniemy założenie drzwi wewnętrznych, dobrze byłoby zaznajomić się z świadczeniem gwarancyjnym. Może się bowiem okazać że ubezpieczenie przynależy do nas jedynie wówczas, jeśli usługa będzie montowana z udziałem wykwalifikowanym specjalitom. Nie należy także inicjowania montażu podczas gdy w lokalu nie ma jeszcze ułożonych posadzek.

Wówczas gdy mamy w planach przytwierdzać drzwi wewnętrzne z oprawą należy upewnić się, czy jesteśmy w posiadaniu całego zbioru. Oprawy pozostają jako złożone niezmiennie z trzech części. Trzeba wszystko zintegrować.W odwrotnej okoliczności nie umiemy poprawnie uczynić naszej pracy.

Poczytaj też: drzwi Gdańsk

Co będzie potrzebne?

Początkowo trzeba uszykować składowe ramy,które są nam niezbędne. W dalszej kolejności montujemy wszystkie elementów oprawy – wykonujemy to przy użyciu kleju, albo sprzączek i krętów. W dalszej kolejności wstawiamy ościeżnicę we właściwe miejsce w elewacji. Należy pozostawić szczelinę która będzie równała się 1-2 cm. Pomiędzy elewacją a oprawą należy wstawić zrobione z drewna części. Ościeżnicę powinno się przymocować do otworu drzwi wewnętrznych. Na koniec montujemy okładki .