Kto i kiedy powinien zainteresować się kursem business english?

Jak przebiega kurs business english?

Kurs business english jest zajęciami z języka angielskiego z dużą ilością słówek i zwrotów biznesowych. W trakcie takiego kursu kursanci uczą się słówek i przydatnych zwrotów z dziedziny handlu, ekonomii, finansów lub marketingu. Kurs business english pomaga w zdobyciu potrzebnej terminologii przy rozmowach o pracę w korporacjach międzynarodowych, rozmów z potencjalnymi klientami lub czytania biznesowych i tematycznych artykułów, opracowań naukowych oraz książek. 

Podczas kursu business english możesz zdobyć umiejętności do swobodnych rozmów i czytania.

W Warszawie popularna szkoła językowa to Alfa Lingua – kursy business english.

Kiedy przydaje się kurs business english?

Język angielski biznesowy jest przydatny za każdym razem gdy w pracy jesteś zmuszony do używania języka obcego, albo chciałbyś znaleźć pracę w międzynarodowej korporacji. Zdolności, które opanujesz podczas kursu business english będą idealne przy pisaniu służbowych e-maili, składania reklamacji albo robienia zamówień. Innymi słowy za każdym razem, kiedy masz do napisania formalne pismo. Posiądziesz wiedzę jak pisać umowy w języku angielskim i będziesz wiedział jak tworzyć specjalistyczne prezentacje. Dodatkowo na kursie business english bardzo często pojawiają się lekcje z przeprowadzania rozmów telefonicznych z obcokrajowcami, prowadzenia negocjacji a także opiniowania w języku angielskim. Innymi słowy – pisanie i mówienie po angielsku nie będzie dla Ciebie żadnym problemem. Zaczniesz to ćwiczyć, tak aby było bezsprzecznie profesjonalnie.

To co najistotniejsze – kurs języka angielskiego biznesowego podnosi pewność siebie uczniów i pomaga poskromić tremę przed przemowami.

Komu dedykowany jest kurs business english?

Przeważnie odbiorcami kursu business english są osoby, które szukają pracy i rozważają pracę w korporacjach międzynarodowych, lub w firmach, które mają klientów obcokrajowców. W dodatku osoby, które pracują w takich spółkach, a nie umieją dobrze języka obcego również powinny przyjrzeć się kursowi business english. Jeśli pracujesz w środowisku biznesowym, gdzie sporą rolę odgrywają kontakty międzynarodowe to bez dwóch zdań jest to szkolenie dla Ciebie.

Zajęcia są również idealne dla osób, które chcą się rozwijać i czytać biznesowe artykuły, rozprawy naukowe lub książki. Wiele takich pism jest właśnie po angielsku i kurs business english ułatwi Ci czytanie ich ze zrozumieniem. Na tego typu zajęcia przeważnie decydują się menadżerowie, właściciele firm ale również specjaliści z działu sprzedaży lub działu obsługi klienta – czyli osoby, które mają systematyczny kontakt z klientami obcokrajowcami.

Aktualnie brak znajomości języka obcego to duża wada u potencjalnego pracownika, więc może powinieneś pomyśleć o zapisaniu się na taki kurs nawet jeśli nie wymaga tego od Ciebie Twój bieżący szef.