Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie chętnie wybierane przez przedsiębiorców. Niestety, nie zawsze jest dopuszczalna. Wtedy obowiązkowe staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który zdecydowali się o przekształceniu firmy w spółkę kapitałową prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto są wyższe niż wartość dwóch milionów Euro (oczywiście w przeliczeniu na złotówki), też pojawia się obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Jesteś zobowiązany prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, w którym między innymi rozliczą nam PIT. Na rynku działa teraz wiele biur rachunkowych , z których nie wszystkie oferują usługi na naprawdę wysokim poziomie. Czym się kierować, chcąc wybrać naprawdę dobre biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto kierować się opiniami, jakie biuro zbiera wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeśli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na różnych formach znaleźć można opinie na temat biur rachunkowych.

Koniecznie trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa w świetle obowiązującego prawa i posiada wymagane licencje. Przed podpisaniem umowy warto również zapytać o kwalifikacje osób, które bezpośrednio będą zajmować się daną sprawą.