Jednoosobowa działalność – czy warto zatrudnić biuro rachunkowe czy załatwiać wszystko samodzielnie?

Nie można zaprzeczyć, że założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej to kwestia ze wszech miar trudna i wymagająca pełni poświęcenia. Jedną z niezwykle ważnych kwestii, o których należy pomyśleć już na samym początku, jest księgowość. Możliwości jest w tym wypadku parę. Niektórzy podejmują decyzję, żeby wynająć biuro rachunkowe, inni zatrudniają księgowego, a część przedsiębiorców skusza się na samodzielne prowadzenie księgowości oraz rozliczanie wszelkich faktur.

Która możliwość jest najbardziej korzystna?

Na to zagadnienie niestety nie ma najbardziej prawidłowej odpowiedzi, która wesprze każdego. Tak naprawdę bowiem wszystko zależy od konkretnego przedsiębiorcy. Jeśli zakładasz jednoosobową działalność gospodarczą i jesteś osobą, która nie wie zbyt wiele na temat poszczególnych aspektów prawnych i finansowych prowadzenia przedsiębiorstwa, na pewno biuro rachunkowe będzie w miarę mało ryzykownym i korzystnym rozwiązaniem. Owszem, będzie trzeba nieco za te usługi zapłacić, ale z pewnością kwota będzie znacznie skromniejsza od prywatnej księgowej. Biuro rachunkowe zapewni ci fachowe podejście oraz brak niepotrzebnych zmartwień w kwestii tego, czy aby na pewno wszystko rozliczyłeś w prawidłowy sposób.

Może jednak samodzielnie?

Jeśli jednak posiadasz pewne obeznanie w zakresie prowadzenia księgowości i chcesz zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy, biuro rachunkowe może nie być ci niezbędne. Powinieneś jednakowoż pamiętać, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma sprawami do załatwienia oraz masą obowiązków, więc możesz nie mieć czasu na solidne prowadzenie księgowości.

W większości sytuacji zatem lepiej będzie zlecić ten zakres zadań profesjonalistom w swoim fachu. 

Szukasz Biuro rachunkowe Praga Południe, a może interesuje Cię inna część Warszawy?
W tak dużym mieście działa na prawdę dużo biur rachunkowych. Na pewno odnajdziesz ofertę dla siebie.