Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć właściwie dobrany skład. Najlepszym wyborem okazują się być najwyższej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, które dzisiaj zakupić można bez większego problemu. Zanim jednak udamy się do sklepu warto dowiedzieć się, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby rzeczywiście były dla dziecięcej skóry właściwe.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji o działaniu wysuszającym. Zalicza się do nich znienawidzone przez dermatologów SLS i SLES. Nawet dzieci, które nie mają żadnych problemów skórnych nie zniosą dobrze takich substancji. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także mydła ani pochodnych formaldehydu.

Tym, co natomiast znajduje się w kosmetykach dla dzieci określanych jako naturalne są wyciągi z roślin i kwiatów. Producenci bez oporów sięgają po wyciągi roślinne, które dobierane są niezwykle precyzyjnie. Jeśli kosmetyk zawiera aromaty, to mają one pochodzenie naturalne. Często stosowane są takie składniki, jak proteiny ryżu, wyciąg z aloesu, masło Shea.