Czym powinna się cechować profesjonalna firma sprzątająca? O jakie kwestie zapytać przed wynajęciem?

Nie da się ukryć, że utrzymanie porządku w biurze nie zawsze jest wdzięcznym i łatwym zadaniem. Jeśli Twoi pracownicy niezbyt przejmują się sprzątaniem po sobie lub po prostu pomieszczenia są bardzo rozległe i wymagają ciągłej pielęgnacji, konieczna będzie firma sprzątająca. Z racji tego, że branża ta stale się rozwija, a na rynku ma miejsce ogromna konkurencja, coraz ciężej wybrać odpowiednią. Doradzamy zatem, na co należy położyć nacisk.

Uważaj na cenne sprzęty

Nade wszystko ważne są kwestie takie jak ubezpieczenie OC, które w razie zniszczenia jakiegokolwiek sprzętu pokrywa koszty jego naprawy lub zakupu nowego egzemplarza. Jest to konieczne, gdy w biurze jest wiele delikatnych urządzeń. Dobra firma sprzątająca będzie także posiadać certyfikaty świadczące o jakości usług, takie jak “Gwarant Czystości i Higieny” – nie jest to oczywiście obowiązkowy punkt, ale z pewnością wart uwagi.

Jakość świadczonych usług

Ponadto, dobra firma sprzątająca będzie wyposażona w odpowiedni, specjalistyczny sprzęt. Nowoczesne urządzenia są konieczne, aby sprzątanie biura było szybkie i sprawne. Podobnie jest ze środkami czystości, które powinny swoją jakością przekraczać te dostępne na półkach supermarketów.

Co jeszcze robi firma sprzątająca?

Profesjonalna firma sprzątająca zapewni również różnego typu usługi dodatkowe, takie jak grabienie liści czy odśnieżanie – jeśli chcesz, aby te zadania także były wykonywane, zdecydowanie powinieneś o to spytać. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej może nie być łatwy, ale gdy znajdziesz specjalistów w swojej dziedzinie, będziesz usatysfakcjonowany, a biuro będzie lśnić czystością.

Źródło: Firma Cleanness – specjalista w sprzątaniu klatek schodowych