Czy hiszpański się przydaje?

Hiszpański jest jednym z najczęściej wybieranych języków obcych do nauki. Coraz częściej można spotkać go w liceum jako drugi język. Nie należy on także do najtrudniejszych w nauce. Czy przydaje się jednak poza szkołą? Nie da się go przecież porównać do angielskiego, którym dogadamy się prawie wszędzie. Przeanalizujmy czy nauka hiszpańskiego jest opłacalna i w jakich miejscach będzie przydatny.

Drugi najpopularniejszy język na świecie!

Bardzo często sięgamy po naukę jakiegoś języka kiedy planujemy wizytę w danym kraju. Tak też jest w przypadku hiszpańskiego, bo Hiszpania jest piękna i bardzo często wyjeżdżamy tam na krótkie albo długie wyjazdy. Powinniśmy jednak mieć świadomość, że nie tylko tam będziemy mogli porozumieć w języku hiszpańskim. Aż 20 krajów używa hiszpańskiego jako języka oficjalnego, albo jako drugiego języka. To sprawia, że jest drugim najpopularniejszym językiem na świecie. Jeśli planujesz wakacje w Ameryce Łacińskiej, Andorze lub Gwinei Równikowej to dogadasz się tam właśnie po hiszpańsku. Warto tutaj także wspomnieć, że aż 45 milionów Amerykanów mówi po hiszpańsku.

Jeden z prostszych języków do nauki

Dzisiaj znajomość wielu języków obcych jest w cenie. Hiszpański jest więc doskonałym drugim językiem, ponieważ należy do jednych z łatwiejszych do nauki. Część słówek, jest podobnych do tych, które są w angielskim. Jeśli umiesz już francuski, włoski albo portugalski, to również nauczysz się hiszpańskiego bardzo szybko. W dodatku hiszpański jest fonetyczny, więc słowa czyta się identycznie, jak się je pisze.

Gdzie uczyć się hiszpańskiego?

Jeśli uczyłeś się hiszpańskiego w liceum albo na studiach to jesteś już o krok do przodu. Na pewno zdecydowanie szybciej będziesz się swobodnie posługiwał językiem. Można się zdecydować na naukę hiszpańskiego przede wszystkimw szkołach językowych. Znajdziecie takie w niemal każdym mieście, także w Skierniewicach. Drugą opcją jest zapisanie się do prywatnej osoby na zajęcia indywidualne, lub skorzystanie z różnych aplikacji na telefon. Ten ostatni sposób jest jednym z najłatwiejszych i często można porozmawiać tam z native speakerami. Dzięki temu od samego początku zaczniecie skupiać się na mówieniu, a nie tylko na gramatyce i pisaniu. Wybierając szkołę językową w Skierniewicach również zapytajcie się, czy nauczyciele koncentrują się na umiejętności praktycznego posługiwania się językiem.