Adwokat podczas rozwodu – czy można się bez niego obyć?

Spora ilość ludzi staje przed tym pytaniem. W momencie, gdy decydujesz się na rozwód, najpewniej masz dużo więcej wydatków, niż opłacanie adwokata. Multum kosztów mających związek z prawdopodobną przeprowadzką czy opłatami alimentacyjnymi sumuje się, dlatego wszystkie dodatkowe zobowiązania są trudne. W związku z tym wielu rozwodników myśli – czy muszę skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej, czy poradzę sobie samodzielnie?

Sprawa rozwodowa bez konsultacji z kancelarią adwokacką

W dobie globalnego dostępu do informacji może nam się wydawać, że większość spraw jesteśmy w stanie rozwiązać w pojedynkę. W sytuacji rozpraw w sądzie sytuacja nieco się wikła. W Internecie możemy przeczytać masę błędnych informacji, poniewać nie każdy użytkownik jest zweryfikowanym doradcą. Bywa też wielka ilość osób, które same przeszły już rozwód, jednakże ich sprawa może diametralnie różnić się od Twojej. 

Istnieje także masa kruczków, o których człowiek bez wykształcenia prawniczego może zwyczajnie nie wiedzieć. Jednym z nich jest problem wypowiadania się w trakcie sprawy – są w tym temacie określone obostrzenia, a niezastosowanie się do nich może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Ponadto, będąc sam swoim reprezentantem nie jesteś uwolniony z obowiązujących zadań, jakie są nałożone na adwokata.

Skuteczny adwokat Warszawa – umów się na spotkanie

Jeżeli obawiasz się jakiegokolwiek wymiaru sprawy rozwodowej – postaw na kancelarię adwokacką Warszawa. W sytuacji, gdy spodziewasz się, że sprawa może nie przebiegać tak jakbyś chciał, a więc gdy drugi małżonek chce współpracować, będzie być zdolny do sztuczek, bądź utrudniania kontaktów z dzieckiem – zdecyduj się na adwokata. Nie ryzykuj swoim samopoczuciem czy nieustannie wydłużającą się sprawą sądową – profesjonalny adwokat pomoże Ci prędko rozwiązać sprawę.